Wiele osób nie wyobraża sobie życia bez codziennej dawki kawy. Dzięki niej każdego poranka można zyskać energię na resztę dnia. Kawę na wynos można dostać w wielu miejscach, ale najlepiej smakuje w domowym zaciszu. Jeżeli chcesz delektować się kawą najwyższej jakości, postaw na wysokiej jakości ekspres do kawy. Na rynku można znaleźć wiele ciekawych propozycji. Na co zwrócić uwagę podczas wyboru maszyny do kawy?

Co w sklepie piszczy?

Zacznijmy od tego, co oferują producenci. Można wyróżnić ekspresy do kawy kolbowe, automatyczne, kapsułkowe i kawiarki. W zależności od potrzeb dobierz maszynę, która będzie spełniała je wszystkie i zapewni płynne działanie przez długi czas. Ekspresy kolbowe charakteryzują się prostą obsługą. By przygotować pyszną kawę należy wsypać do sitka kolby zmieloną kawę i włożyć ją do urządzenia. Dzięki temu możesz bez problemu przygotować porcję napoju. Aby przygotować więcej produktu, należy oczyścić kolbę z fusów i na nowo zamontować ją w ekspresie. Tego rodzaju urządzenia zazwyczaj mają specjalną dyszę do spełniania mleka. Dzięki temu możesz przygotować kawę jak w prawdziwej kawiarni!

Automatyczne ekspresy to również proste urządzenia, które gwarantują wysokiej klasy napar przy minimalnym zaangażowaniu użytkownika. Charakteryzują się wysokim ciśnieniem, dzięki czemu kawa jest perfekcyjnie przygotowana. Wystarczy wybrać rodzaj kawy, podstawić naczynie i włączyć odpowiedni program. Takie urządzenia często mają dodatkowe opcje, takie jak ustawienie temperatury, dopasowanie ilości kawy i mleka, a także grubość zmielenia ziaren.

Ekspres kapsułkowy to propozycja dla tych, którzy cenią sobie minimalizm i prostotę w użytkowaniu. Sprawdzą się w małej kuchni, bo ich rozmiar jest niewielki. Sama obsługa jest łatwa i intuicyjna. Wystarczy umieścić kapsułkę z wybranym rodzajem kawy w dedykowanym otworze, zamknąć pokrywę i nacisnąć odpowiedni przycisk. Kawa będzie gotowa do wypicia w kilka chwil. Na rynku można znaleźć wiele modeli ekspresów kapsułkowych. Należy pamiętać, by korzystać jedynie z dedykowanych danej firmie kapsułek.

Najtańszą opcją jest kupno kawiarki. Niewielki rozmiar umożliwia użytkowanie jej zarówno w domu, jak i w trakcie podróży czy na biwaku. Parzenie takiej kawy zajmuje sporo czasu, ale jej smak z pewnością zadowoli niejednego smakosza kawy.

Misja: ekspres do kawy

Jak wybrać ekspres – na co zwrócić uwagę

Wybierając urządzenie do parzenia kawy warto zwrócić uwagę na jego ciśnienie. Im będzie ono wyższe, tym jakość kawy będzie lepsza. Największe ciśnienie uzyskasz kupując ekspres automatyczny. Dzięki takiemu rozwiązaniu możesz w szybki sposób przygotować aromatyczną kawę. Warto dowiedzieć się jaki rodzaj młynka znajduje się wewnątrz urządzenia. Można wyróżnić udarowe i żarnowe. Ze względu na bezpieczeństwo coraz częściej stosuje się te drugie. Warto również wybierać stalowe wersje, które gwarantują długoletnie użytkowanie bez ryzyka wystąpienia awarii.

Wielu producentów oferuje również modele z dodatkowymi usprawnieniami. Dysza i system do spieniania mleka z pewnością zadowoli osoby lubiące pić kawę z mlekiem lub flat white. Z kolei możliwość podgrzania filiżanki czy kubka z pozoru wydaje się być zbędna, ale bariści zapewniają, że takie rozwiązanie zapewnia kawie aromat i bogactwo smakowe, które utrzymuje się dłużej.

Warto również zwrócić uwagę na element, który pozwala regulować wysokość wylotu napoju. Dzięki temu możesz dobrać odpowiednie szkło i uniknąć rozlania kawy czy jej pryskania. Warto również zwrócić uwagę na wyświetlacz. Im prostsze oznaczenia, tym szybciej nauczysz się obsługi urządzenia. Coraz więcej modeli, głównie ekspresów ciśnieniowych, ma też możliwość sterowania urządzeniem za pomocą aplikacji oraz dostosowania ustawień pod użytkownika. Jeżeli chcesz, by o poranku budził Cię zapach aromatycznej kawy, dodaj w aplikacji odpowiednie ustawienia, a ekspres sam przygotuje dla Ciebie gorący napój – taki, jak lubisz. Wybierz model dopasowany do swoich potrzeb i pij kawę jak z kawiarni każdego dnia!