Jesień kojarzy się zazwyczaj z deszczem i chłodem. W niektórych europejskich miastach to jednak piękna pora roku, która zachwyca wyjątkowymi kolorami i ostatnimi, ciepłymi promieniami słońca. Turystów jest już mniej, a ceny kwater i przelotów stają się bardzo atrakcyjne. Dowiedz się, gdzie warto wybrać się jesienią.

Winna jesień w Austrii

Od jesieni aż po grudzień w Austrii można podziwiać tradycyjne wyrabianie wina, a przy okazji wziąć udział w imprezach na Szlaku Winnym. Austriackie miasta kuszą pięknym krajobrazem wysokich Alp. Warto także zwiedzić Wiedeń, czy Salzburg, które zachwycają piękną średniowieczną zabudową. Dodatkowo w stolicy Austrii można odwiedzić Park Schoonbrunn, gdzie można podziwiać drzewne tunele, albo wejść na wzgórze Kahlenberg, z którego roztacza się widok na całe miasto oraz winnice.

Złota Praga

Stolica Czech już od wielu lat jest ulubionych kierunkiem Polaków. Praga zachwyca pięknymi zabytkami, malowniczymi wzgórzami i wijącą się rzeką Wisławą. To tu można podziwiać XIV – wieczny Most Karola. Punktem obowiązkowym jest również Stare Miasto, gdzie można zobaczyć pomnik czeskiego reformatora religijnego, Jana Husa, barokowy kościół Św. Mikołaja, a także unikatowy, pięknie wykonany zegar astronomiczny Orloj, który działa już ponad 600 lat. Warto także wybrać się do dzielnicy żydowskiej, gdzie można zwiedzić cztery zabytkowe synagogi oraz cmentarz żydowski. Plac Wacława natomiast, to tętniący życiem w dzień i w nocy, centralny plac w Pradze, gdzie można zakupić pamiątki oraz zjeść i wypić czeskie piwo w knajpie.

Podróżuj jesienią – najpiękniejsze miasta do odwiedzenia

Zachwycająca Toskania

Włochy przyciągają turystów o każdej porze roku. Nic dziwnego – w końcu wszystkie drogi prowadzą do Rzymu. Miasto zachwyca zabytkami, nawiązującymi do antyku. To tu można podziwiać Koloseum, Fontannę di Trevi czy liczne bazyliki. Warto wybrać się także do Watykanu, a także do stolicy mody – Mediolanu. Jesień to doskonała pora roku, aby odwiedzić Florencję, która zachwyca średniowiecznymi zabytkami, murami i wieżyczkami obronnymi, a także mosty. Miasto najlepiej podziwiać z  Piazzale Michelangelo.

Romantyczna Belgia

Belgia to nie tylko Bruksela i siedziba Unii Europejskiej czy NATO. Belgia to także piękna Brugia, której średniowieczna część została w 2000 roku wpisana na listę dziedzictwa kulturowego UNESCO. Warto odwiedzić plac Burg i wejść do Ratusza, gdzie można podziwiać wspaniałą Salę Gotycką, a także Grote Markt z dzwonnicą na Wieży Beffroi, z której można rozkoszować się widokiem zabytkowej architektury miasta. Punktem obowiązkowym są także Beginaże oraz obiekty sakralne, na przykład katedra św. Salvatora czy bazylika Świętej Krwi. Możesz wybrać się także w rejs wzdłuż kanałów i podziwiać Brugię z poziomu wody. Belgia to także prawdziwa gratka dla fanów belgijskiej czekolady. Jesień to piękna pora roku na zwiedzenie wielu europejskich miast. Wiele z nich właśnie wtedy prezentuje się najlepiej. Austria, Czechy, Włochy czy Belgia to tylko niektóre propozycję, które zachwycają w jesiennych barwach. Wybierz się w podróż i podziwiaj odwiedzone miejsca.