Mozaika, czyli złożony z niewielkich, przeważnie kwadratowych płytek wzór, od tysięcy lat inspiruje projektantów wnętrz. Kompozycje, z pewnością mogą zafascynować i zachwycić. W dawnych czasach dzięki mozaice ludzie obrazowali ważne wydarzenia czy fragmenty historii. Dzisiaj te niewielkie płytki pełnią funkcję ozdobną, ale nadal zachwycają wzorami. Mozaika to doskonałe rozwiązanie do łazienki, zarówno na ściany, jak i na podłogę.

Mozaika na ścianie – klasyczne rozwiązanie

Jeżeli chcesz stworzyć efektowną dekorację ściany w łazience, zastosuj do tego celu mozaikę kamienną, szklaną lub ceramiczną – materiały te są wodoodporne, dzięki czemu nie będą się odklejać i z łatwością utrzymasz je w czystości. Mozaika łazienkowa (https://imozaiki.pl/pages/mozaika-lazienkowa) powinna cechować się wysoką odpornością na wilgoć oraz na zarysowania. Ułożony na ścianie w łazience wzór z niewielkich płytek z pewnością zwróci na siebie uwagę. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby stworzyć z mozaiki barwny obraz z prawdziwego zdarzenia. Pomieszaj ze sobą kilka odcieni mozaiki na ścianę (https://imozaiki.pl/pages/mozaika-na-sciane), aby nadać pomieszczeniu głębi i wyjątkowo ciekawego efektu. Możesz również postawić na klasyczną szachownicę. Ciekawym rozwiązaniem będzie ułożenie mozaiki za lustrem – stworzy to efektowną ozdobę, która nada wnętrzu łazienki charakteru i stylu. Płytki w innym kolorze możesz zastosować pod prysznicem, aby odgrodzić go od reszty pomieszczenia. Dzięki temu wydzielisz strefy w swojej łazience.

Mozaika na podłodze

Mozaika podłogowa (https://imozaiki.pl/pages/mozaika-na-podloge) to bardzo oryginalne rozwiązanie. Możesz dzięki niej stworzyć ciekawe wzory albo wyznaczyć przy pomocy różnokolorowych płytek poszczególne strefy w łazience. Podłoga to nie jedyne miejsce, na którym możesz je ułożyć – mozaika sprawdzi się również do obudowy wanny albo prysznica. Wybierając płytki do łazienki, wybierz wodoodporne. Dzięki temu nie będą się odklejać i łatwo utrzymasz je w czystości – wystarczy co jakiś czas przetrzeć ją mopem z odpowiednim detergentem. Układając mozaikę, możesz puścić wodze swojej wyobraźni i tworzyć wzory, które dadzą Ci ogromną satysfakcję i zachwycą Twoich gości. Wykorzystaj mozaikę w swojej łazience i nadaj jej wyjątkowego charakteru. Wystarczy trochę kreatywności, aby stworzyć niesamowity wzór z tych niewielkich płytek. Zapoznaj się z bogatą ofertą mozaik i wybierz swoja ulubioną. Efekt murowany!